פרוט המפגשים שחק במתסים ובקהילות – המסלול הארוך

יש לבחור 7 מפגשים(לא כולל הסיור)

1
מפגש ראשון

על מה כל החגיגה?

מפגש היכרות חגיגי שכולל משחקי היכרות וגיבוש. במפגש נעסוק בשאלה המרכזית של המפגשים – מה מיוחד בשנת המצווה שדורש התייחסות מיוחדת? לכבוד מה האירוע? הטקס? ומה המשמעות של זה לגבינו.

 

מפגש ראשון
2
מפגש שני

ארזת לבד?

מפגש שבו נתכנס לבחון את הכוחות הקיימים בכל אחת ואחד, נברר אלו כוחות ותכונות אנו אורזים למסע שלנו, וכיצד נכון להשתמש בכוחות כבוגרים? מה ההבדל בין "בא לי" ל"רצון טוב".

מפגש שני
3
מפגש שלישי

אשא עיני אל ההורים (מפגש משותף עם ההורים)

במפגש זה נפגש עם הערכים הקיימים בכל משפחה המועברים מדור לדור ונלמד על החשיבות של מצוות כיבוד הורים דווקא בכניסה לגיל ההתבגרות, כיבוד מלשון כובד – איזה משקל וכובד אני נותן להורים בחיי. המפגש כולל משחקים משותפים, לימוד, ראיון ומשימות מאתגרות.

מפגש שלישי
4
מפגש רביעי

להיות חלק

במפגש זה נעמוד על כוחה של הקבוצה בחיינו ועל החשיבות של לראות את האחר שנמצא לצידי. נצייר יחד ציור קבוצתי ענק, נתנסה במשחקי ODT ונלמד על המשמעות של לקחת אחריות על עצם היותי חלק מקבוצה כבוגר.

מפגש רביעי
5
מפגש חמישי

"אני נותן משמע אני שייך"

במפגש זה נרחיב את ההסתכלות על מעגל הקהילה, דרך ערך הנתינה נבין את המשמעות של להיות חלק מקהילה. נקים את ה"ועדה לנתינה לשנת מצווה" ונדרג מקרי נתינה , יחד נחשוב כיצד נרצה להעניק לקהילה שלנו וניזום יחד מיזם התנדבות בקהילה שלנו.

מפגש חמישי
6
מפגש שישי

מיזם התנדבות בקהילה

יחד נצא לפעילות התנדבותית בקהילה, הנערים והנערות יתכננו ויבצעו את הפעילות. הפעילות תתואם לקבוצה ותעשה בשיתוף הרשות המקומית/מתנ"ס/ועד ההורים.

מפגש שישי
7
מפגש שביעי

שרשרת הדורות

במפגש זה נלמד דרך משחק תחרותי על ההיסטוריה של העם היהודי. נחבר את אירוע בת המצווה ובר המצווה שלנו לרצף האירועים ונברר את המשמעות של להיות חלק משרשרת הדורות

מפגש שביעי
8
מפגש שמיני

חדר בריחה או חדר בחירה

מפגש שבו נפגש עם לב ליבה של המסורת היהודית כפי שהיא מתבטאת בחפצים החשובים לעם. דרך פורמט של "חדר בריחה" ננסה לפתוח את תיבות האוצר של העם היהודי, חידות מאתגרות וסרטונים, לבסוף נתנסה בכתיבה בנוצה על קלף משפט ערכי שנבחר.

מפגש שמיני
9
מפגש תשיעי

לבחור נכון

במפגש זה ננסה להתבונן על העתיד, מתוך החיבור לעבר ולהווה בהם עסקנו במהלך המפגשים ננסה להתבונן אל החלומות שהיינו רוצים לבחור לעצמנו. נחגוג יחד יום הולדת 40 לעצמנו ונבקש להציץ ולראות – מה יהיה שם ונשאל מה עלינו לעשות היום כדי לקבל את המחר עליו אנחנו חולמים

מפגש תשיעי
10
מפגש עשירי

סיכום והכנה לסיור בירושלים

במפגש זה נסכם את שנפגשנו והיכרנו ונתכונן לסיור בירושלים.

מפגש עשירי
11
סיור בירושלים

סיור בירושלים יחד עם ההורים

סיור מרגש המסכם את התוכן והחוויות מכל התהליך. נעלה יחד אל ירושלים הורים וילדים ונצא לסיור בעקבות האוצר של העם היהודי, דרך חידות ואתגרים נלמד על עיר הנצח ועל החיבור של נו בשנת המצווה אליה. נסיים בטקס מרגש במנהרות הכותל ובמציאת האוצר.

סיור בירושלים

אומרים עלינו

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט